Jak se cítí lidé, kteří nemají dost peněz? Přece nevalně, ba i přímo zoufale. A není se vůbec čemu divit, protože nedostatek finančních prostředků není žádný důvod k jásotu. Ten, kdo nemá peníze, nemá vlastně automaticky ani nic z toho, co se za ně dá nakoupit, ten může žít leda z toho, co si nashromáždil v předchozím životě nebo co mu někdo daruje. A z toho se obvykle nežije zrovna skvěle.
A tak si lidé vydělávají, aby mohli zas utrácet. Získávají peníze, aby o ně mohli přicházet výměnou za získání něčeho jiného. A pokud dotyčným lidem, tedy vlastně komukoliv z nás, přeje štěstí, je takových peněz, ke kterým se dostaneme, dostatek.
Ale ne každý má takové štěstí. Vždycky se najde někdo, komu jeho příjmy nestačí, kdo by potřeboval mít víc, než kolik má. Ale když zkrátka peníze nemá, tak je nemá.
Ale konstatovat svoji chudobu není řešení. Ten, kdo by pouze zjistil, že není finančně dostatečně zajištěný, ale neudělal by nic pro to, aby se taková situace změnila, by byl dříve či později nevyhnutelně ztracený, ten by nejspíše strádal nedostatkem až do doby, než by snad i umřel hlady. A až tak daleko se to nesmí nechat zajít.
A když tak někdo nemá na financování toho, co je pro něj důležité, shání se aspoň po nějaké té půjčce. I ta může být vytouženou pomocí, jakkoliv je faktem, že jde o pomoc pouze časově omezenou.
A kterou půjčku si může člověk v nouzi vzít? Vlastně jakoukoliv, která se mu zamlouvá a kterou dostane. A ten, kdo se o detaily jednotlivých nabídek opravdu zajímá, zjistí, že je tím pravým pro něj nejspíše hypotéka bez dokládání příjmů. Protože u které půjčky vás nepřipraví její poskytovatel o naději jenom proto, že máte třeba poměrně nízké příjmy nebo záznam v registrech dlužníků? Jenom u takové nebankovní hypotéky. U které stačí zaručit se zástavou nemovitosti a rázem je po problémech.